Solid Soft Lathe Jaws | Set of 3 pieces | 250 mm – APX (SM3)
Regular price:
Regular price:
product unavailable
add to wish list
Description
Features and Applications:
- Solid soft jaws.
- Designed for 3-jaw lathe chucks.
Technical data:

| Parameter | Value |
|---|---|
| Product code | SM3-250 |
| Chuck size | 250 mm |
| A | 105 mm |
| B | 28 mm |
| C | 63 mm |
| D | 11 mm |
| E | 12 mm |


Fast delivery





All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.